Обласний  протитуберкульозний санаторій «Красноїльськ»

Обласний протитуберкульозний санаторій «Красноїльськ» створений, відповідно до рішення Чернівецького облвиконкому в червні 1949 року, з метою підвищення ефективності лікування хворих на туберкульоз та осіб з групи ризику на санаторному етапі.

Основними завданнями санаторію є
1. Продовження або завершення кваліфікованого спеціалізованого лікування попередньо розпочатого у стаціонарі, коли відсутня можливість забезпечення контрольованої антибактеріальної терапії в амбулаторних умовах;

2. Закріплення результатів лікування, що досягнуті на попередньому етапі;

3. Попередження загострення або рецидивів туберкульозного процесу, лікування супутніх захворювань, підвищення опірності організму;

4. Додання природно-кліматичних факторів до комплексу лікувальних заходів при несприятливих для хворого клімато-екологічних умовах за місцем проживання;

5. Відновлення або підтримання стану здоров’я, медичної, функціональної та соціальної реабілітації хворих, відновлення працездатності та запобігання інвалідності.

Санаторій «Красноїльськ» розміщений на території бувшої панської садиби, площею у 16 га у мальовничому куточку Буковинських Карпат на висоті 800 м над рівнем моря. За типом клімату санаторій належить до гірськокліматичних курортів, прирівнюється до санаторіїв Ворохти та Яремчі.

Санаторій здійснює лікування дорослих хворих на туберкульоз органів дихання Чернівецької області, забезпечує надання послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру з використанням природно лікувальних ресурсів, працює цілорічно та розрахований на 52 ліжка.

Сьогодні в ньому функціонують рентгенологічний, процедурний, фізіотерапевтичний та ЛФК кабінети, інгаляторій, санпропускник, ординаторська, лазня, пральня, дезкамера, їдальня, адміністративно-господарські приміщення.

З 2008 року очолює заклад головний лікар Гнатюк Володимир Ілліч, лікар вищої категорії.

 

Інтер’єр палат санаторію створює атмосферу затишку та комфорту.

В санаторії є 15 палат з видом на парк, оформлені в спокійних пастельних тонах, в тому числі 4 палати покращеного варіанту оснащені окремими кімнатами для гігієни. Наряду зі специфічним та патогенетичним лікуванням у санаторії проводяться фізіотерапевтичні методи лікування: електрофорез, УВЧ, ультразвук, магнітотерапія, тубус-кварц, інгаляції, ЛФК, теренкур. Хворим проводяться рентгенологічні, лабораторні та електрокардіографічні обстеження. Здійснюючи свою діяльність, санаторій забезпечує тісну взаємодію з лікувально – профілактичними закладами області з надання медичної допомоги населенню, своєчасне, повне, і якісне обстеження хворих, своєчасний початок активного лікування хворих з застосуванням комплексної терапії, сучасних методів лікування, лікувально – охоронного режиму та високу якість догляду за хворими, приєднання до комплексу лікувальних заходів природно – кліматичних факторів.

У санаторії лікуються переважно хворі на активні (затухаючі) та неактивні форми туберкульозу органів дихання, а також особи з групи ризику, супутньою патологією, без бактеріовиділення.

Відповідно до затвердженого штатного розпису (44,25 штатних одиниць) лікувально – оздоровчий процес у санаторії забезпечує медичний та господарсько – обслуговуючий персонал у кількості 47 осіб, із них:

– 2 – є лікарів: 1 – вищої категорії, 1 – другої категорії;

– 9 молодших спеціалістів з медичною освітою: 3 – вищої категорії, 4 – першої категорії, 2 – другої категорії.

Укомплектованість закладу медичними та іншим персоналом складає майже 100%, вакантна посада лікаря-фтизіатра. У 2012 році Санаторій нагороджений Чернівецькою обласною радою дипломом ІІІ ступеня, як переможець огляду-конкурсу на краще утримання об’єктів нерухомості спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області.

Логічним завершенням кропіткої праці трудового колективу було проведення 10.01.2014 року державної акредитації закладу і присвоєння першої акредитаційної категорії, у 2017 році підтверджена перша акредитаційна категорія.

До 2008 року керівництво санаторієм здійснювали головні лікарі: Сайєвич Марія, Нітченко Микола, Денисов Вадим, Патлавський Борис, Мокрієнко Михайло, Воєдчук Роман.