В 1953 році рішенням виконавчого комітету Чернівецької обласної ради за № 298/11 від 10.04.1953 року був розроблений план створення обласного дитячого протитуберкульозного санаторію “Садгора” на 100 ліжок в приміщеннях селища Садгора – колишніх будівлях барона Гартенберга фон Садогурскі, які були передані обласному відділу охорони здоров’я. Для проведення капітального ремонту приміщень було виділено 75 тисяч карбованців.
Наказом по Чернівецькому обласному відділу охорони здоров’я за № 255 від 16 квітня 1953 року «Про організацію обласного дитячого туберкульозного санаторію «Садгора» була призначена першим головним лікарем Бей Анастасія Іванівна, в обов’язки якої входило підготувати приміщення і розвернути діяльність санаторію «Садгора» з 1 червня 1953 року.
Cанаторій “Садгора” розташувався в старовинному парку “Садгірський”, що має статус парку-памятника садово-паркового мистецтва, загальною площею 9,6 га, який заснований в 1840 – 1850 роках.
Цей парк є унікальним: тут налічується близько 50 видів рослин. Серед насаджень парку – хвойні (ялина, сосна, модрина), листяні породи (горіх, клен, липа, каштан і інші), а також 21 вид екзотичних дерев.
Деякі із них.
- Бундук – листопадне дерево з родини бобових. Родом з Північної Америки та Східного Китаю.
- Гінкго дволопатевий – жіночий екземпляр. Це дерево, що існувало 125 млн. років тому, коли жили на планеті динозаври. У ньому надзвичайне є все: і дивної форми листя, що нагадує віяло; і насіння жовте, як сливи, що зріють на гілках та солоне на смак. Припускають, що батьківщина гінкго Китай чи Японія.
- Платан кленолистий – світлолюбне листопадне дерево, з густою і широкою кроною, з різновидною плямистістю листків. Це гібрид західного та східного платанів. У дикому вигляді не зустрічається. Гібрид виник в ХVІІ ст. в Англії.
Платан кленолистий, що знаходиться на території паркової зони, є найбільшим в Україні екземпляром: діаметр стовбура сягає до 150 см. Вік платана біля 130 років. Народна назва безсоромниця.
На території паркової зони санаторію розміщена гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення “Садгірська мінеральна” – №2. За вмістом основних іонів вода належить до вод сульфатно-натрієвого типу із загальною мінералізацією 4,1 г/л. За своїми властивостями джерело схоже до мінеральних вод, що широко застосовуються на курортах П’ятигорська, Єсентуків, Московської і Тульської областей Росії, Удмуртії, Литви, Татарстану, України та багатьох інших курортах. Природно – лікувальна цінність цієї води полягає в тому, що вона з успіхом може використовуватися для лікування шлунково-кишкових хвороб, серцево-судинних захворювань, захворювань нервової системи.
В свій час головними лікарями санаторію були також Карначова Олександра Володимирівна, Шестакова Галина Юріївна, Поляков Веніамін Володимирович, Шемерда Петро Казимірович, Корнєвський Василь Іванович, Ковалюк ВасильДмитрович.
3 травня 2016 року виконує обов’язки головного лікаря санаторію – заступник головного лікаря з лікувальної роботи – Матейчук Світлана Зіновіївна, лікар-фтизіатр дитячий вищої категорії. В 2012 році нагороджена Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України